آیا کشیدن بخیه ایمپلنت درد دارد؟/ پاسخ کوتاه و سریع

آیا کشیدن بخیه ایمپلنت درد دارد؟ این سوالی است که ممکن است قبل از کشیدن بخیه ایمپلنت برای شما پیش بیاید و از این بابت حتی نگرانی داشته باشید. ما در این مطلب به این سوال شما، خیلی کوتاه پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر افراد در هنگام کشیدن بخیه ایمپلنت احساس درد ندارند.

آیا کشیدن بخیه ایمپلنت درد دارد؟

اگر شما هم قرار است بخیه ایمپلنتتان را بکشید و می خواهید بدانید که آیا کشیدن بخیه ایمپلنت درد دارد، در یک کلام باید بگوییم خیر،معمولا” درد ندارد ،و اصلا” نگران نباشید، در واقع، بیشتر افراد در زمان کشیدن بخیه ایمپلنت هیچ دردی را احساس نمی کنند و حتی اگر هم دردی حس کنند آن قدر ناچیز است که در عرض چند ثانیه برطرف می شود و به همین خاطر دندان پزشک از مواد بی حسی استفاده نمی کند.

ممکن است پس از کشیدن بخیه ها ،مقدار بسیار کمی خونریزی داشته باشید، که اغلب پس از مدت بسیار کوتاهی رفع می شود و مشکلی ایجاد نمی کند ، بهتر است در زمان کشیدن بخیه حرکت نکنید و در جای خود آرام بمانید.

در نهایت در پاسخ به این سوال که آیا کشیدن بخیه ایمپلنت درد دارد باید بگویم: خیر، در اغلب افراد تنها چیزی شبیه قلقلک احساس می شود، بنابراین بدون هیچ نگرانی و باخیال راحت برای کشیدن بخیه دندانتان اقدام کنید.

دندان پزشک چطور بخیه ایمپلنت را می کشد؟

در ابتدا لازم است بگوییم دو نوع بخیه وجود دارد، بخیه جذبی و بخیه غیر جذبی . در مورد بخیه جذبی همانطور که از نامش پیداست، نوعی بخیه است که جذب بدن می شود و نیازی به کشیدن آن نیست. ولی بخیه غیر جذبی، توسط بدن جذب نمی شود و باید آن را باید کشید.

معمولا”، یک هفته تا ده روز بعد از بخیه، باید به دندان پزشکتان مراجعه کنید، تا آن را بکشد. کشیدن بخیه کار بسیار ساده ای است که طبق توضیحات بالا ، معمولا”درد قابل توجهی ندارد.

هنگام کشیدن بخیه ایمپلنت، دندان پزشک قسمتی از نخ را پاره می کند و بعد بقیه نخ را می کشد تا بیرون بیاید. گاهی اوقات پس از کشیدن نخ زخم بسیار ناچیزی باقی می ماند که نیاز به مراقبت دارد.

در هنگام کشیدن بخیه ایملنت ، احساس درد ندارید.

چه زمانی باید برای کشیدن بخیه ایمپلنت، مراجعه کنیم؟

معمولا باید ۷ تا ۱۰ روز بعد از بخیه ،به مطب مراجعه کنید تا دندانپزشک آن را بکشد.البته همانطور که قبلا گفتیم فقط بخیه های غیر جذبی را لازم است بکشید، و بخیه های جذبی ، خود به خود ،جذب بدن می شوند و نیازی به کشیدن ندارند.

بهبودی کامل لثه ممکن است 4 تا 5 هفته طول بکشید که این زمان در افراد مختلف ، متفاوت است و همان طور که گفتیم، تقریبا در اغلب افراد، کشیدن بخیه ایمپلنت موجب ایجاد مشکلی نمی شود.

در موارد نادری، در افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند، ممکن است بدن فرد به بخیه ها واکنش نشان دهد و سیستم ایمنی بدن آن را جسم خارجی تلقی کند. در این صورت لازم است فرد به دندان پزشک مراجعه کند، تا زخم لثه را بررسی کند و موارد لازم را تجویز کند، البته همانطور که گفتیم این اتفاق بسیار نادر است و در موارد بسیار کمی اتفاق می افتد.

اگر بخیه های ایمپلنت شل شوند یا باز شوند، چکار باید کنیم؟

اگر بخیه های ایمپلنت شما در هفته اول سست شده یا باز شوند ، لازم است به دندان پزشکتان مراجعه کنید، البته ممکن است لثه شما در طی زمان کوتاهی جوش خورده باشد ولی بهتر است توسط دندان پزشک معاینه شوید، تا اگر نیاز است دوباره بخیه بزند، زیرا اگر لثه و زخم زیاد باز بماند امکان عفونت وجود دارد.

سایت مدآوا لیستی از بهترین دندانپزشکان کشور را تهیه کرده که شامل شماره تلفن و آدرس آنها نیز است . اگر در مورد درد ناشی از بخیه ایمپلنت سوال دیگری دارید ، می توانید روی لینک روبه رو کلیک کنید و از طریق آن نام و آدرس دندان پزشکتان را جستجو کنید. https://medava.org/

در این مقاله سعی کردیم به این سوال که آیا کشیدن بخیه ایمپلنت درد دارد، پاسخ دهیم و همانطور که گفتیم اغلب افراد هنگام کشیدن بخیه ایمپلنت دردی احساس نمیکنند و بیشتر احساسی شبیه قلقلک در لثه خود دارند، و اگر هم دردی احساس کنند، آنقدر ناچیز است که در عرض چند ثانیه برطرف می شود و به همین خاطر دندان پزشک بی حس کننده استفاده نمیکند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

منابع :https://www.for.org/en/treat/treatment-guidelines/single-tooth/aftercare/surgical-aftercare/suture-removal

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *